Nawet 7 proc. w skali roku na lokacie w Banku Pekao
Nawet 7 proc. w skali roku na lokacie w Banku Pekao

Bank Pekao ponownie zwiększył oprocentowanie depozytów dla klientów indywidualnych osiągając najwyższe poziomy stawek na rynku. Od 1 lipca br. na lokacie z funduszem można zyskać nawet 7 proc. w skali roku, na lokacie dla nowych środków 6 proc. w skali roku, a na nowej promocyjnej lokacie w PeoPay 5 proc. w skali roku. Ponadto dwukrotnie wzrosło oprocentowanie standardowe na kontach oszczędnościowych.

Najnowsza oferta depozytowa Banku Pekao stwarza jeszcze lepsze warunki do lokowania wolnych środków przez nowych i obecnych klientów banku. Od 1 lipca br. w kanałach zdalnych i w placówkach banku dostępne jest wyższe oprocentowanie lokat nabywanych łącznie z funduszem inwestycyjnym. Klienci szukający atrakcyjnego oprocentowania dla swoich środków mogą skorzystać z trzech wariantów takiej lokaty. Pierwszy to 7 proc. w skali roku na 12 miesięcy, drugi 6,5 proc w skali roku na 6 miesięcy i trzeci 6 proc. w skali roku na 3 miesiące. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest zakup funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za połowę lokowanej kwoty.

Konsekwentnie co miesiąc podnosimy oprocentowanie depozytów do najwyższych poziomów rynkowych. Nasza oferta oszczędnościowa jest bardzo atrakcyjna
i bardzo szeroka. Naszym flagowym produktem jest konto oszczędnościowe, które daje nowym klientom aż 5% w skali roku na 6 miesięcy nawet do 400 tys. zł. Tak samo dbamy o naszych obecnych klientów, którym oferujemy lokaty na poziomie nawet 6% a od 1 lipca aż 7% dostępne przy jednoczesnym zakupie funduszy inwestycyjnych. Od 1 lipca podwoiliśmy również oprocentowanie Kont Oszczędnościowych dla naszych klientów. Jestem przekonany, że obecnie jesteśmy najlepszym bankiem do oszczędzania – powiedział Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.

Z początkiem wakacji wystartowała także nowa edycja lokaty promocyjnej w aplikacji mobilnej PeoPay. Z promocyjnego oprocentowania na 3 miesięcznej Lokacie 5% PeoPay do kwoty 30 tys. zł. mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci.

Natomiast dla wszystkich klientów, którzy przenoszą swoje oszczędności z innych banków Pekao oferuje 6 proc. lokatę ze stałym w skali roku oprocentowaniem na 12 miesięcy, która jest dostępna wyłącznie w placówkach banku. Jednocześnie Bank Pekao podniósł oprocentowanie standardowe dla środków ulokowanych na kontach oszczędnościowych. Od 1 lipca br. niezależnie od salda na Koncie Oszczędnościowym oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku, a na Koncie Oszczędnościowym Premium 2,5 proc. w skali roku. Są to jedne z najwyższych na rynku standardowych stawek oprocentowania na tego rodzaju kontach.

Dowiedz się więcej https://www.pekao.com.pl/